Laisvės gynėjų dieną Užpalių gimnazistai pradėjo minėti dalyvaudami susitikime su pulkininku Aleksiejumi Gaiževskiu, prisimindami svarbų Lietuvai įvykį, kuomet prieš 31 metus lietuviai susivienijo siekdami apsaugoti Tėvynę ir nepaisydami baimių tvirtai stovėjo tam, kad šiandien būtume laisvi!
Svečias savo tarnybą kariuomenėje pradėjo 1991 m. sausio 3 d., būdamas 17 metų. Šiandien, po 31 metų tarnybos, jo krūtinę puošia ne tik Vyčio Kryžiaus ordino medalis, Sausio 13 –osios atminimo medalis, bet ir daugybė kitų apdovanojimų už tarnybą Tėvynei.
Paprastumas, nuoširdumas ir gebėjimas dalintis sukaupta patirtimi gimnazistų buvo įvertinti labai paprastu būdu. Baigus susitikimo laikui, niekas neskubėjo išeiti. Norėjo dar pabūti šalia žmogaus, kuris pasiekė savo svajonę, o dabar apie savo patirtį, išgyventus jausmus, patirtas traumas, sutiktus žmones pasakoja jiems, Užpalių gimnazistams.
Keletas svečio pasakytų minčių:
Viskas priklausys nuo jūsų pačių noro ir užsispyrimo.
Kalno viršūnė nėra tikslas, tai tik platforma.
Nedaryk visko už visus – daryk kartu.
Gyvenime reikia vadovautis supratimu, kad aš galiu tapti kuo tik noriu, tai tik laiko klausimas.
Bibliotekai ir gimnazijai Aleksejus Gaiževskis padovanojo savo knygą „Tarp dangaus ir žemės“. Dėkojame bibliotekos svečiui, pulkininkui Aleksiejui Gaiževskiui už prasmingai praleistą laiką, suteiktą drąsą siekti neįmanomo.
Susitikimas privertęs susimąstyti, kad kelionė gali prasidėti, tik žengus pirmąjį žingsnį.

Bibliotekininkė Vida Juškienė

Joomla templates by a4joomla