Vilniuje, parodų ir kongresų centre LITEXPO, praūžusioje didžiausioje Baltijos šalyse specializuotoje tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2018“ dalyvavo ir Užpaliai, kuriems galimybę pristatyti save, kaip Mažąją Lietuvos kultūros sostinę, suteikė Utenos turizmo informacijos centras. Bendras stendas buvo ypatingas – jame įrengtas tikras Šv. Krokulės šaltinis, kurio autentiškumu įsitikinti norintys lankytojai galėjo jį ir paliesti. Parodos lankytojus kvietė informacinis stendas - „Užpaliai – nepraeik pro šalį“, kuriame buvo surašyti pagrindiniai planuojami renginiai Užpaliuose: koncertai, festivaliai, parodos, edukaciniai žygiai, kuriuose galima dalyvauti su gidu arba išmaniai-www.actionbound.de. Informacija apie Utenos rajoną ir Užpalius buvo pateikta įvairiuose leidiniuose: žemėlapiuose, bukletuose, lankstinukuose, brošiūrose. Lankytojams buvo pristatomi kelionių po Utenos rajoną maršrutai, lankytinos vietos, galimybė pailsėti kaimo turizmo sodybose nuostabios gamtos apsuptyje.


Dalyvaudami viktorinoje „Užpaliai – nepraeik pro šalį“ parodos lankytojai ne tik iš arčiau pažino nuostabų Aukštaitijos kraštą – Užpalius, bet ir buvo pamaloninti unikaliomis, skaniomis dovanėlėmis - išskirtiniais bendruomenės narės Reginos Kubiliūnienės pagamintais „Reginos tikrais skanukais“.
Parodos metu buvo galima susitikti ir pabendrauti su užpaliečiu, virtuvės šefu Deivydu Praspaliausku, Lietuvos geografų draugijos pirmininke Genovaite Kyne, etnologe Gražina Kadžyte, „Ašvienių fanų“ klubo atstove Egle Jovaraite, „Žygeivių slėnio“ vadovu Giedriumi Indrašium, turizmo sodybos „Širvynė“ šeimininkais Rasa ir Dainiumi Širviais. Koncertavo Utenos KC Užpalių skyriaus kanklininkų ansamblis „Pasagėlė“, užpalietis akordeonistas Deividas Dombovskis.
Pasirengimas trijų dienų parodai atėmė nemažai laiko ir jėgų, bet sustiprino ir suvienijo bendruomenę. Nuoširdus ačiū visiems prisidėjusiems prie pasirengimo ir dalyvavusiems parodoje.
Užpalių krašte turime nuostabių kultūros ir gamtos paminklų, kuriuos kviečiame aplankyti, turizmo sodybų, kuriose visais metų laikais galima maloniai ir turiningai pailsėti.

Bendruomenės „Užpalėnų krivūlė“ pirmininkė Vida Juškienė

Joomla templates by a4joomla