Tradicinė dešimtoji Rudens lygiadienio- Baltų vienybės diena prasidėjo neramiu dirsčiojimu į lietaus pritvinkusius debesis, kad tik lietus nesugadintų šventės. Ruošiantis dešimtai Rudens lygiadienio – Baltų vienybės dienai įdėta daug pastangų ir darbo kartu su partneriais, kurie prie Užpalių bendruomenės vykdomų Mažosios Lietuvos kultūros sostinės projektų prisidėjo baigiamuoju projekto „Skambančių kanklelių“ kelias per šimtmečio Lietuvą“ koncertu „Kur aisiu aisiu“. Nutilus paskutiniams kanklių garsams ir nuskambėjus lietuvių liaudies dainai atliekamai kartu su Užpalių gimnazijos roko grupe Dark Light, šventės režisierė ir scenografė Irena Leikauskienė kartu su Užpalių seniūnu Eugenijumu Keraminu pakvietė visus į tradicinį, unikalų, rudeninį užpaliečių turgų, kuriame į savo kiemelius užeiti kvietė: Vilučių, Kaniūkų bendruomenės, Užpalių gimnazijos bendruomenė, Lions Vaikų dienos centras, medžiotojų, „Gero skonio“ klubo moterys, amatininkai, ūkininkai, verslininkai. Kiemas „Ilgas lino kelias“.

 

Turguje buvo prekiaujama išskirtinai užpaliečių užauginta, pagaminta, sukurta įvairia produkcija. Kiekvienas atėjęs į šventę laiką leido bendraudamas, klausydamas koncertų. Vaikai ir jaunimas smagiai leido laiką su Užpalių gimnazijos mokinių parlamento /vadovas Augustinas Keraminas/ parengtais žaidimais ir įvairiomis pramogomis. Pirmą kartą per visą šventės istoriją šachmatų mėgėjai galėjo išbandyti savo jėgas su šachmatų karaliumi tituluojamu užpaliečiu Šamiliu Gainanovu. „Ašvienių fanų“ klubo narė Eglė Jovaraitė kvietė šventės dalyvius pasivažinėti arklių traukiama karieta.
UKC šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“ dovanojo nuostabų koncertą „Kai dangus nusileidžia ant tėviškės žemės“. Muzika, šokiu ir daina pasakojo sunkų lino kelią. Susipažinti su lino apdirbimo priemonėmis buvo galima Lino kieme. Po koncerto lenkų fotomenininkas Michal Adamski pristatė savo darbo bendruomenėje rezultatus. Staiga prapliupęs lietus nesutrukdė roko legendos, dainininko Povilo Meškėlos koncertas „Dar ne vakaras“.
Baigėsi turgus, koncertai, žaidimai, bet šventė dar tęsėsi. 100 Ugnelių sąšauka „Gyva atmintis“ sušaukė Šventės dalyvius į eiseną iš miestelio centro link Radvilų valdyto dvaro, kur įvyko šventės kulminacija ugnies fakyrų šou.
Dėkojame šventės partneriui: Utenos kultūros centrui ir rėmėjams: LR kultūros ministerijai, Lietuvos kultūros tarybai, Utenos r. savivaldybei.


Bendruomenės „Užpalėnų krivūlė“ informacija

Joomla templates by a4joomla