Spausdinti

2017 m. rugsėjo 16 d. Vilniuje, Katedros aikštėje vyko Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių pristatymas. Vykome ir mes, užpaliečiai, pristatyti ne tik Vilniui, bet ir visai Lietuvai Užpalių krašto kultūros, istorijos, lankomų objektų grožio. Mūsų kolektyvą sudarė Užpalių gimnazijos mokiniai bei bendruomenės nariai. Kaip ir kiekviena Mažoji kultūros sostinė, taip ir mes ne tik pristatėme turimą informaciją, išleistus lankstinukus apie Užpalių kraštą, bet ir vaišinome išskirtiniais Reginos Kubiliūnienės pagamintais saldainiais iš vaisių. Birutė Minutkienė su Užpalių gimnazijos mokiniais D. Vaškeliu ir D. Šarakausku mokė žaisti „Mestuką“ kuris sudomino vaikus, suaugusius ir svečius iš užsienio.

Koncertinę programą pradėjo pasakorė Vida Baronienė, kuri pasakojo apie Užpalių miestelio vardo kilmę. Skambiomis sutartinėmis susirinkusius žiūrovus stebino Užpalių bendruomenės, trijų kartų kolektyvas, kuriam vadovauja Dalia Magylienė. Nuostabiais kanklių muzikos garsais katedros aikštę užpildė Užpalių kanklininkų ansamblis ,, Pasagėlė“, kurio vadovė Jovita Novikienė. Užpalių kraštą labai gerai reprezentavo Giedriaus Indrašiaus parengtas filmukas ir nuotraukos. Dalyvaudami kartu su kitomis devyniomis mažosiomis Lietuvos kultūros sostinėmis, susipažindami su jų bendruomenėmis, supratome, kad turime kuo didžiuotis ir ką parodyti Lietuvai.
Būdami Mažąja Lietuvos kultūros sostine turėsime galimybę ne tik parodyti savo krašto išskirtinumą, bet tapti susitelkusiems ir vieningiems, kuriant patrauklią aplinką gyventi ir dirbti Užpaliuose. Tikimės, kad mūsų miestelis taps dar labiau žinomas ir matomas, nes Mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardas ne tik nuveiktų darbų įvertinimas, bet ir įpareigojimas ateičiai.

Monika Dicevičiūtė
Užpalių gimnazijos III g klasės mokinė