Fizinis aktyvumas dažnai maišomas su sportu. PSO fizinį aktyvumą apibrėžia, kaip bet kokį kūno judėjimą. Mokslininkai įrodė, kad fizinis pasyvumas didina riziką susirgti galvos smegenų insultu 60 proc., širdies ligomis – 45 proc., arterine hipertenzija – 30 proc. Ypač svarbu mankštintis laisvalaikio metu, nes gyventojų fizinis aktyvumas išlieka daugelį metų nepakankamas. Pasidomėjus vyresnio ir vidutinio amžiaus Užpalių moterų laisvalaikiu, paaiškėjo, kad jos fiziniu aktyvumu atsilieka visose amžiaus grupėse ir teisinasi, kad mankštai namuose neturi laiko. Po ilgos darbo dienos, namų ruošos jaučiasi visiškai išsunktos, sunku pasiekti sporto klubus Utenoje. Moterims trūksta postūmio.
Mankštos nauda yra daug platesnė nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Fiziniai pratimai gali pagerinti širdies veiklą, virškinimą, nuotaiką, sustiprinti kaulus, palengvinti ar net pilnai atsikratyti depresijos, sumažinti diabeto riziką, kraujospūdį, nerimą, stresą, pagerinti miegą ir išlaikyti sveikus sąnarius. Mankšta gerina smegenų ir širdies funkciją ir mažina medžiagų, kurios sendina smegenis, kiekį. Todėl reguliari mankšta – geriausias vaistas prieš senėjimą. Ir štai reguliarios mankštos paradoksas: išeikvodami energiją įgyjame jos daugiau! Kad šie pamąstymai neliktų vien pamąstymais popieriuje, kartu su Utenos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialiste Užpalių gimnazijoje Rita Latvėniene parengėme projektą „Mankštintis kartu – smagu!”, Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo spec. programai. Projekto tikslas: skatinti Užpalių bendruomenės moterų fizinį aktyvumą, pagerinti gyvenimo kokybę. Nuo rugsėjo mėnesio kiekvieną ketvirtadienį kartu su trenere Sonata Kasperavičiene rinkomės sportuoti į Užpalių gimnazijos sporto salę.
Tikimės, kad gera praktika taps įpročiu, nes mankštos nauda yra daug platesnė nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Todėl reguliari mankšta – geriausias vaistas nuo depresijos, senėjimo, ligų.
Bibliotekininkė Vida Juškienė