- Smulkiau
Vadovaujantis Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2023 m. vasario 20 d. įsakymu Nr. AĮ-253 „Dėl kvietimo teikti paraiškas pagal Utenos rajono savivaldybės kaimo rėmimo srities projektų finansavimo prioritetą ,,Bendruomeninių organizacijų kūrimosi, veiklos ir plėtros skatinimas“ skelbimo“, Utenos rajono savivaldybės administracija kviečia teikti paraiškas pagal Utenos rajono savivaldybės Kaimo rėmimo srities projektų finansavimo prioritetą „Bendruomeninių organizacijų kūrimosi, veiklos ir plėtros skatinimas“.
Galimi pareiškėjai - Utenos rajone veikiančios kaimiškosios bendruomeninės organizacijos (toliau – BO), įregistravusios veiklą juridinių asmenų registre.
- Smulkiau
2023 m. balandžio ir gegužės mėnesiais Utenos rajono seniūnijose bus atliekama traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų techninė apžiūra. Apžiūrų grafikas patvirtintas Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.
Informaciją apie techninės apžiūros atlikimo laiką ir vietą teikiama Utenos rajono savivaldybės administracijos Kaimo ir bendruomenių reikalų skyriuje (tel. Nr. 8 389 63892).
Techninės apžiūros metu su savimi reikia turėti traktorininko pažymėjimą, traktoriaus registracijos dokumentą, civilinės atsakomybės privalomąjį draudimą ir apmokėjimo kvitą už techninę apžiūrą.
Už traktoriaus, savaeigės ar žemės ūkio mašinos techninę apžiūrą mokamas 6,80 Eur mokestis, už traktorinės priekabos techninę apžiūrą - 5,50 Eur mokestis.
Valstybės rinkliava sumokama į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą. Įmokos kodas 53082. Mokėjimą galima atlikti, visuose bankų skyriuose, mokėjimų terminaluose, Lietuvos pašte arba mokestiniu pavedimu.
Technikos savininkui nespėjus paruošti technikos pagal nurodytą grafiką, techninė apžiūra bus atlikta individualiai iš anksto suderinus datą, laiką, ir papildomai sumokėjus Valstybės rinkliavą (už atvykimą į technikos buvimo vietą) - 9,90 Eur.
TRAKTORIŲ, SAVAEIGIŲ IR ŽEMĖS ŪKIO MAŠINŲ BEI JŲ PRIEKABŲ 2023 M TECHNINIŲ APŽIŪRŲ GRAFIKAS >>>
- Smulkiau
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba siekia skatinti sąžiningo verslo konkurenciją maisto tvarkymo srityje, prisidėti prie regionų plėtros ir sudaryti palankesnes sąlygas kurtis ir plėstis smulkiam verslui, skatinti vietinių maisto produktų gaminimą ir vartojimą, kai produkcija gaminama atsakingai, nedideliais kiekiais, laikantis esminių higienos reikalavimų. 2019 m. gruodžio 12 d. įsigaliojo mažais kiekiais iš augalinių maisto produktų gaminamų gaminių tvarkymo higienos reikalavimai, skirti smulkiems augalinių maisto produktų gamintojams. Per metus smulkieji gamintojai gali pagaminti ir (ar) tiekti vietinei rinkai ne daugiau kaip 15 600 kilogramų arba litrų gaminių, iš jų – 2 000 kilogramų džiovintų arba liofilizuotų arbatžolių, kavos, prieskoninių augalų, vaisių, uogų, grybų, daržovių.
- Smulkiau
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) siekia skatinti sąžiningo verslo konkurenciją maisto tvarkymo srityje, prisidėti prie regionų plėtros ir sudaryti palankesnes sąlygas kurtis ir plėstis smulkiam verslui, skatinti vietinių maisto produktų gaminimą ir vartojimą, kai produkcija gaminama atsakingai, nedideliais kiekiais, laikantis esminių higienos principų.
Jau nuo 2019 gruodžio 14 d. įsigaliojo Mažais kiekiais gaminamo ir tiekiamo galutiniams vartotojams maisto tvarkymo reikalavimai. Nuo supaprastintų reikalavimų, leidžiančių namų virtuvėje mažais kiekiais gaminti ir tiekti galutiniams vartotojams įvairius kepinius ir miltinius produktus bei paruoštus valgius ir patiekalus, įsigaliojimo, Utenos apskrityje namuose ėmėsi gaminti ir tiesiogiai pirkėjams tiekti daugiau kaip 34 nauji verslo subjektai.
- Smulkiau
- Smulkiau
Užpalių seniūnijoje yra 2 veikiančios, 1 riboto laidojimo ir 32 neveikiančios kapinės. Visų šių kapinių duomenys yra Kapinių skaitmeninimo sistemoje www.cemety.lt. Šioje sistemoje galima įvesti velionio vardą ir pavardę, laidojimo regioną, kapinių pavadinimą ir sistema parodys tikslią kapavietės vietą, nuotraukas ir navigacijos nuorodą. Užpalių kapinių duomenys sistemoje www.cemety.lt yra suvesti iki 2020 metų lapkričio mėnesio. Duomenys sistemoje nuolatos atnaujinami, todėl pamatę netikslumų, at turint papildomos informacijos, prašome interneto svetainėje www.cemety.lt užpildyti informacijos atnaujinimo formą ir/arba pridėti atnaujintą kapavietės nuotrauką. Kapinių skaitmeninių žemėlapių sudarymas vykdomas pagal iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą Nr. 10.1.3-ESFA-R-920-91-0009 „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Utenos rajono seniūnijose“.
Užpalių seniūnijos specialistė Aistė Vaškelienė
- Smulkiau
Siekiant pagerinti Utenos r. savivaldybėje teikiamų ritualinių paslaugų teikimo užtikrinimo ir kapinių priežiūros organizavimo paslaugų kokybę, iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 10.1.3-ESFA-R-920-91-0009 „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Utenos rajono seniūnijose“ atliktas Utenos rajono kapinių skaitmeninimas. Ieškote asmens palaidojimo vietos? Prašome naudotis sistema www.cemety.lt. Reikia konsultacijos laidojimo klausimais? Kontaktai konsultacijoms Utenos rajono seniūnijose >>>
- Smulkiau
Nuo 2021 m. gegužės 1 d. katės, šunys ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Už katės, šuns ar šeško paženklinimą mikroschema ir įregistravimą Gyvūnų augintinių registre atsako jų laikytojas ar savininkas. Nuo 2021 m. gegužės 1 d. naujai atvesti šunys, katės, šeškai turi būti suženklinti mikroschemomis ir užregistruoti per keturis mėnesius, o iki 2021 m. gegužės mėn. atvesti gyvūnai turi būti suženklinti mikroschemomis ir registruoti per metus, t. y. iki 2022 m. gegužės 1 d., bet ne vėliau kaip iki perdavimo kitam savininkui ar laikytojui. Daugiau informacijos apie gyvūnų ženklinimą LR gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme
Socialinės pašalpos gavėjams ir gyvūnų globėjams iki 2022 m. gegužės 1 d. iš valstybės biudžeto yra kompensuojamos gyvūnų augintinių, atvestų iki 2021 m. gegužės 1 d., ženklinimo ir registravimo išlaidos. Kompensacijos suma už vieno gyvūno augintinio paženklinimą ir registravimą negali viršyti 15 eurų ir kompensuojama ne daugiau kaip už tris gyvūnus.
Jei socialinės pašalpos gavėjų ar gyvūnų augintinių globėjų prižiūrimi augintiniai buvo paženklinti iki 2021 m. gruodžio 31 d. (LR Vyriausybės nutarimo Nr. 1145), kompensacijos bus mokamos tiesiogiai gyvūnų augintinių savininkams ir globėjams, pateikusiems reikalingus dokumentus Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA). Reikia pateikti pažymą, gautą iš savivaldybės administracijos, patvirtinančią, kad augintinio savininkas gauna socialinę pašalpą, ir prašymą dėl išlaidų už socialinės pašalpos gavėjui arba gyvūnų globėjui suteiktas paslaugas. Gyvūnų globėjai privalės NMA pateikti paslaugų teikėjo už suteiktas paslaugas išrašytos sąskaitos faktūros arba PVM sąskaitos faktūros bei apmokėjimo už gautas paslaugas įrodymo dokumentą.
Jeigu socialinės pašalpos gavėjai, ar augintinių globėjai ženklins ir registruos savo augintinius po 2021 m. gruodžio 31 d. (LR Vyriausybės nutarimo Nr. 1145 įsigaliojimo), kompensacijos bus mokamos procedūras atlikusiems veterinarijos gydytojams ir specialius mokymus baigusiems žmonėms. Socialinės pašalpos gavėjas paslaugų teikėjams iš savivaldybės administracijos turi pateikti pažymą, patvirtinančią socialinės pašalpos jam skyrimą. Kompensacijos už gyvūnų augintinių ženklinimą ir registravimą bus mokomos tik, jei gyvūnas atvestas iki 2021 m. gegužės 1 d.
Veterinarijos artimiausius paslaugų teikėjus ir paslaugų įkainius galite rasti https://pazenklinkmane.lt/
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija
Puslapis 1 iš 3
- Pradėti
- Ankstesnis
- 1
- 2
- 3
- Tolesnis
- Paskutinis