Jau antrus metus Užpalių žirgų mylėtų klubas „Ašvienių fanai“ ir UKC Užpalių skyrius kartu su socialiniais partneriais: Širvintų „Atžalyno“ progimnazija ir Anykščių r. šeimos ir vaiko gerovės centras, buvusiose Užpalių dvaro arklidėse, minėjo Arklio dieną. Ruošiantis renginiui, šiose institucijose įvyko edukaciniai užsiėmimai apie žirgą pasakojamojoje bei dainuojamoje tautosakoje ir dailėje.
Į Arklio dieną partneriai atvyko su savo piešiniais meniškai juos pristatydami. Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos mokytoja Gražina Gudonienė žaismingai pravedė muzikos pamoką ir mokė lietuvių liaudies ratelių. Anykščių r. šeimos ir vaiko gerovės centro auklėtinė penktokė Martina Žeromskaitė skaitė savo kūrybos eiles. Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijos moksleiviai (vad. Sigutė Kovienė ir Ritos Palskienė) parodė teatralizuota programą „Tautosaka iš kraičio skrynios“, o Nojus Jakubonis talkinant kanklininkėms grojo birbyne. Muzikinę programą papildė Utenos kultūros centro liaudies instrumentų ansamblis (vad. Loreta Liaugaudė).

Just. Marcinkevičiaus eilėmis susirinkusiuosius sveikino „Ašvienių fanų“ klubo prezidentė Viktorija Jovarienė, Nijolė Staponienė deklamavo jaunystėje išmoktą eilėraštį apie arklį, Vida Baronienė perskaitė Antano Vienuolio apsakymo „Mano krikštatėvio kumeliukas“ ištrauką.
Eglė Jovaraitė kartu su „Ašvienių fanai“ klubo nariais rūpinosi, kad kiekvienas jaustųsi lyg savo namuose, o kad nepasimirštų besą Arklio dienoje visi norintys galėjo priglusti prie tikro žirgo ar pasėdėti važyje į kurį buvo „įkinkytas“ Šv. Kazimiero ordino Utenos komtūrijos kazimieriečių padovanotas šieninis arkliukas (autorė Ramunė Žemaitienė). Parapsichologė Elona Petkelienė priminė advento burtų ir moteriškų kerų paslaptis. Gintaras Žalnora pasakojo ką mums mena piliakalniai. Šeimininkė Jūtarė Vaškelienė vaišino šilta kopūstiene kurią pirmiausiai paskanauti galėjo tie kurie galvodami apie mūsų planetos švarą atsinešė asmeninius ne vienkartinius indus.
Užpalių seniūnijos naujakuriai, Janulevičių šeima, priminė, kad Lietuvoje patys šilčiausi ir gražiausiai drabužiai yra tie kuriuos pasigaminame patys sau ir savo rankomis. Užpalietis, LRT televizijos operatorius Vytautas Juknys kiek spėjo užfiksavo ir sumontuota medžiaga dalinasi su mumis visais https://youtu.be/4WAJTcWCvpQ

Fotografijose Vidos Kusienės užfiksuoti buvusių dvaro arklidžių šiandieniai fragmentai papuošti Odetos Tumėnaitės - Bražėnienės karpiniais.

Birutė Minutkienė

{backbuton}

Joomla templates by a4joomla