2022 07 02 Seseliu teatrasPrasideda vasara ir nenustygstanti Užpalių bendruomenė kviečia kartu patirti kultūrinius įvykius netikėtose erdvėse.
Liepos 2 d. 18 val. kviečiame į rankų šešėlių teatro „Budrugana Lietuva” spektaklį „Umbra” Šv. Nikalojaus Stebukladario cerkvėje.
Apie reginį:
2020 metais aktoriai kartu su kompozitoriumi Vytautu Leistrumu (grupė Solo Ansamblis) ir režisieriumi Šarūnu Dateniu (apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi) pristatė elektroninės muzikos ir rankų šešėlių teatro sintezę ,,Umbra“. Sintezė gimė vedina kūrėjų eksperimentinių ieškojimų ir noro šešėlių teatrą praturtinti, pagyvinti taip, kad jis būtų netikėtas ir laužytų nusistovėjusius stereotipus apie šešėlių teatrą, bei būtų patrauklus tiek vaikams, tiek suaugusiems.
“Budrugana Lietuva” - tai vienintelė profesionalių aktorių trupė Lietuvoje, kurianti ir vaidinanti spektaklius, į kuriuos įtraukia unikalią, retai naudojamą rankų šešėlių teatro techniką.
Spektaklis - nemokamas. Projektą finansuoja Utenos r. savivaldybės administracija.
Apie vietą:cerkve
Šv. Nikalojaus stebukladario cerkvės statybos pradėtos 1870 m., baigtos 1872 m. Užpalių cerkvė statyta istorizmo laikotarpiu ir yra santūrių eklektinių formų, kuriose jaučiama praėjusio romantizmo įtaka, persipina vadinamo "rusų bizantinio" stiliaus elementai bei stilizuotos neorenesansui būdingos detalės. Trijų dalių, ašinės kompozicijos sandara būdinga daugeliui Lietuvos stačiatikių cerkvių, stovinčių nedideliuose miestuose.
Apie galimybes:
Atvykite į Užpalius visai dienai. Galbūt Jūs norėsite išgirsti pasakojimą apie Užpalių pilį, kurios prieigos XIV-XV amžiuje buvo gausiau apgyvendintos nei Utena, ir kuri gynė Lietuvos teritoriją nuo kalavijuočių antpuolių, galbūt apie daugybę piliakalnių, kurie supa miestelį, galbūt apie Sapiegų dvarą.
Daug visko įdomaus Jūs galite sužinoti iš anksto užsisakę ekskursiją tel.: +370 686 95376.
Apie pėsčiųjų žygių maršrutus ir kitas sveikų pramogų galimybes sužinosite susisiekę su Žygeivių slėniu: https://www.facebook.com/giedrius.indrasius

Jei norėsite papietauti, užsisakykite pietus iš anksto tel.: +370 610 27693, jei užsakymų bus pakankamai, duris atvers Užpalių kavinė.
Atvažiavę nepamirškite aplankyti garsių visame regione Šeimyniškių atodangos ir konglomerato uolos, užsukti atsigerti vandens iš Krokulės šaltinio, apeiti rekonstruojamų Užpalio dvaro pastatų.
Ir nepamirškite sekti Užpalių bendruomenės puslapio (Užpalių bendruomenė | Facebook), nes vasara tik prasideda

Joomla templates by a4joomla